Вы тут

Выбары ў Савет Рэспублікі адбыліся ў Беларусі


Выбары членаў Савета Рэспублікі Нацыянальнага сходу сёмага склікання адбыліся сёння ў Беларусі, паведамляе БЕЛТА.


Галасаванне па зарэгістраваных ЦВК кандыдатах у сенатары прайшло ў кожнай вобласці і Мінску на пасяджэннях дэпутатаў мясцовых Саветаў базавага ўзроўню, Мінгарсавета.

Мінск:

  1. дырэктар РНПЦ дзіцячай хірургіі Канстанцін Драздоўскі;
  2. галоўны вучоны сакратар Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі Андрэй Іванец;
  3. дырэктар гімназіі нумар 10 Марына Ільіна;
  4. дырэктар Мінскага навукова-практычнага цэнтра хірургіі, транспланталогі і гематалогіі Алег Румо (адзіны з сенатараў мінулага склікання, хто зноў будзе прадстаўляць сталіцу ў верхняй палаце парламента);
  5. начальнік галоўнага ўпраўлення Міністэрства фінансаў па Мінску Таццяна Рунец;
  6. загадчык кафедры дыпламатычнай і консульскай службы факультэта міжнародных адносін БДУ Андрэй Русаковіч;
  7. намеснік дырэктара - кіраўнік Інстытута прававых даследаванняў Нацыянальнага цэнтра заканадаўства і прававых даследаванняў Беларусі Сяргей Сівец;
  8. старшыня Беларускай рэспубліканскай калегіі адвакатаў Віктар Чайчыц.

Брэсцкая вобласць:

  1. галоўны ўрач абласной бальніцы доктар медыцынскіх навук, прафесар Аляксандр Карпіцкі;
  2. дзеючы член Савета Рэспублікі дырэктар ААТ "Птушкафабрыка "Дружба" Баранавіцкага раёна Васіль Маркевіч;
  3. старшыня Столінскага райвыканкама Рыгор Пратасавіцкі;
  4. старшыня абласнога Савета дэпутатаў Юрый Наркевіч;
  5. кіраўнік абласной калегіі адвакатаў Тамара Шатлікава;
  6. старшыня Жабінкаўскага райсавета Анатоль Шалтанюк;
  7. дырэктар ААТ "Парахонск" Валерый Храленка;
  8. загадчыца натарыяльнай канторай Пінска Ірына Сачкоўская.

Віцебская вобласць:

  1. начальнік галоўнага ўпраўлення па ахове здароўя аблвыканкама Юрый Дзяркач;
  2. дырэктар рэгіянальнай тэлерадыёкампаніі "Віцебск" Алена Панцюхова;
  3. рэктар Віцебскага дзяржаўнага медуніверсітэта Анатоль Шчасны;
  4. начальнік галоўнага ўпраўлення гандлю і паслуг аблвыканкама Ірына Ляўковіч;
  5. старшыня Наваполацкага гарвыканкама Дзмітрый Дзямідаў;
  6. дырэктар Полацкага каледжа Віцебскага дзяржуніверсітэта імя П. М. Машэрава Таццяна Полушкіна;
  7. начальнік рэгіянальнай дырэкцыі па Віцебскай вобласці ААТ "Белаграпрамбанк" Алег Жынгель;
  8. генеральны дырэктар камунальнага праектна-рамонтна-будаўнічага ўнітарнага прадпрыемства "Віцебскаблдарбуд" Уладзімір Мацвееў.

Гомельская вобласць:

  1. старшыня Гомельскай абласной арганізацыі Беларускага таварыства Чырвонага Крыжа Ала Смаляк;
  2. генеральны дырэктар РУП "ВА "Беларуснафта" Аляксандр Ляхаў;
  3. мастацкі кіраўнік заслужанага аматарскага калектыву Беларусі народнага цырка імя Валерыя Абеля ДУ "Палац культуры "Касцюкоўка" Таццяна Абель;
  4. загадчык аддзялення мікрахірургіі вока №1 Гомельскай абласной спецыялізаванай клінічнай бальніцы Уладзімір Катовіч;
  5. старшыня абласнога аб'яднання прафсаюзаў ФПБ Аляксей Нявераў;
  6. дырэктар КС УП "Саўгас-камбінат "Зара" Алег Слінько;
  7. галоўны рэдактар ​​газеты "Свабоднае слова" Андрэй Шышкін;
  8. начальнік Гомельскай мытні Фелікс Яшкоў.

Гродзенская вобласць:

  1. першы прарэктар Гродзенскага дзяржаўнага ўніверсітэта ім. Янкі Купалы Алег Раманаў;
  2. старшыня СВК "Азёры Гродзенскага раёна" Аляксандр Шышко;
  3. намеснік старшыні Гродзенскага аблвыканкама Віктар Лісковіч;
  4. галоўны рэдактар ​​"Лідскай газеты" Кацярына Серафіновіч;
  5. дырэктар Навагрудскага дзяржаўнага сельскагаспадарчага прафесійнага ліцэя Эльвіра Сарока;
  6. рэктар Гродзенскага дзяржаўнага медыцынскага ўніверсітэта Віктар Сняжыцкі;
  7. дырэктар Гродзенскага абласнога драматычнага тэатра Ігар Гедзіч;
  8. намеснік дырэктара па развіцці СТАА "Контэ Спа" Валянцін Байко.

Мінская вобласць:

  1. генеральны дырэктар ААТ "Беларуськалій" Іван Галаваты;
  2. дырэктар Рэспубліканскага навукова-практычнага цэнтра анкалогіі і медыцынскай радыялогіі імя Аляксандрава Алег Суконка;
  3. начальнік галоўнага ўпраўлення юстыцыі Мінаблвыканкама Аляксандр Бачыла;
  4. старшыня Барысаўскага раённага аб'яднання арганізацый прафсаюзаў, якія ўваходзяць у ФПБ, Алена Зяблікава;
  5. дырэктар сярэдняй школы №14 Маладзечна Каліна Капуцкая;
  6. генеральны дырэктар агракамбіната "Дзяржынскі" Уладзімір Лук'янаў;
  7. старшыня Мінаблсавета дэпутатаў Наталля Якубіцкая;
  8. дэпутат Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу шостага склікання Валерый Гайдукевіч.

Магілёўская вобласць:

  1. старшыня праўлення ААТ АСБ "Беларусбанк" Віктар Ананіч;
  2. дырэктар ААТ "Чырвоны харчавік" Сяргей Анюхоўскі;
  3. першы сакратар ЦК ГА "БРСМ" Дзмітрый Варанюк;
  4. прарэктар па вучэбнай рабоце Магілёўскага дзяржаўнага ўніверсітэта імя А.А.Куляшова Алег Дзячэнка;
  5. галоўны ўрач Магілёўскай абласной дзіцячай бальніцы Ігар Каско;
  6. начальнік Магілёўскага інстытута МУС Валерый Палішчук;
  7. генеральны дырэктар дзяржаўнага вытворчага аб'яднання па паліву і газіфікацыі "Белпалівагаз" Аляксей Кушнарэнка;
  8. дырэктар унітарнага камунальнага сельскагаспадарчага прадпрыемства "Саўгас "Добраахвотнік" Алег Портнікаў.
Вынікі выбараў ЦВК падвядзе 12 лістапада.

Фота БЕЛТА

Выбар рэдакцыі

Эканоміка

У Брэсцкай вобласцi першымi ўкаранiлi практыку выязных прыёмаў дзяржрэгiстратараў

У Брэсцкай вобласцi першымi ўкаранiлi практыку выязных прыёмаў дзяржрэгiстратараў

Хто валодае нерухомай маёмасцю альбо ўчасткам зямлi, ведае, як важна мець адпаведныя дакументы на сваю ўласнасць.

Эканоміка

Як генафонд раслін адаптуецца да змен клімату

Як генафонд раслін адаптуецца да змен клімату

Работа па вывучэннi генетычных рэсурсаў раслiн у Беларусi была пачата яшчэ ў 20-я гады мiнулага стагоддзя.

Грамадства

Паэт Iван Юркiн: З жонкай упершыню пацалаваўся ў дзень вяселля 47 год таму

Паэт Iван Юркiн: З жонкай упершыню пацалаваўся ў дзень вяселля 47 год таму

Песнi на вершы Iвана Юркiна карыстаюцца вялiкай папулярнасцю. Хто не ведае гiмна гасцiннасцi нашай краiны — «Прыязджайце да нас у Беларусь»? Вось таму было цiкава пазнаёмiцца з музай паэта — яго жонкай Надзеяй Iванаўнай.