ЦВК апублікавала прозвішчы кандыдатаў, якія, па папярэдніх дадзеных, абраны ў склад Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу сёмага склікання. Гэтыя звесткі размешчаны на афіцыйным сайце Цэнтрвыбаркама.
У парламент абраныя:
Брэсцкая вобласць:
- Брэсцкая-Заходняя выбарчая акруга №1 - Леанід Брыч,
- Брэсцкая-Цэнтральная №2 - Марына Васько,
- Брэсцкая-Усходняя №3 - Анатоль Дашко,
- Брэсцкая-Пагранічная №4 - Яўген Зайцаў,
- Баранавіцкая-Заходняя №5 - Ігар Хлабукін,
- Баранавіцкая-Усходняя №6 - Павел Папко,
- Баранавіцкая сельская №7 - Людміла Жалнерчык,
- Белавежская №8 - Жанна Стаціўка,
- Пружанская №9 - Аляксандр Ляўчук,
- Днепра-Бугская №10 - Святлана Барташ,
- Івацэвіцкая №11 - Наталля Голуб,
- Кобрынская №12 - Васіль Дземідовіч,
- Лунінецкая №13 - Анатоль Насеня,
- Пінская гарадская №14 - Аляксандр Амельянюк,
- Пінская сельская №15 - Валянціна Бегеба,
- Столінская №16 - Аляксандр Бабаловіч;
Віцебская вобласць:
- Віцебская-Горкаўская выбарчая акруга №17 - Віктар Нікалайкін,
- Віцебская-Чкалаўская №18 - Таццяна Аўтухова,
- Віцебская-Чыгуначная №19 - Святлана Горваль,
- Віцебская-Кастрычніцкая №20 - Аляксей Ягораў,
- Гарадоцкая №21 - Ірына Палякова,
- Докшыцкая №22 - Уладзімір Андрэйчанка,
- Лепельская №23 - Ігар Мартынаў,
- Наваполацкая №24 - Дзяніс Карась,
- Аршанская гарадская №25 - Іна Крачак,
- Аршанская-Дняпроўская №26 - Віталь Васюкоў,
- Полацкая гарадская №27 - Святлана Адзінцова,
- Полацкая сельская №28 - Мікалай Шаўчук,
- Пастаўская №29 - Павел Сільчонак,
- Сенненская №30 - Аляксандр Дубаў;
Гомельская вобласць:
- Гомельская-Юбілейная выбарчая акруга №31 - Віталь Уткін,
- Гомельская-Сельмашаўская №32 - Аляксандр Данчанка,
- Гомельская-Цэнтральная №33 - Андрэй Злотнікаў,
- Гомельская-Савецкая №34 - Ірына Даўгала,
- Гомельская-Прамысловая №35 - Аляксандр Машкароў,
- Гомельская-Навабеліцкая №36 - Вольга Крэч,
- Гомельская сельская №37 - Ігар Завалей,
- Буда-Кашалёўская №38 - Мікалай Васількоў,
- Жыткавіцкая №39 - Ірына Кралевіч,
- Жлобінская №40 - Ігар Волкаў,
- Калінкавіцкая №41 - Яўген Адаменка,
- Мазырская №42 - Валянціна Назаранка,
- Палеская №43 - Леанід Пісанік,
- Рэчыцкая №44 - Сяргей Стальмашок,
- Рагачоўская №45 - Сяргей Краўцоў,
- Светлагорская №46 - Ігар Таўтын,
- Хойніцкая №47 - Жанна Чарняўская;
Гродзенская вобласць:
- Ваўкавыская выбарчая акруга №48 - Павел Паканечны,
- Гродзенская-Занёманская №49 - Ірына Луканская,
- Гродзенская-Кастрычніцкая №50 - Алена Патапава,
- Гродзенская-Цэнтральная №51 - Лілія Кір'як,
- Гродзенская-Ленінская №52 - Тамара Даўгашэй,
- Гродзенская сельская №53 - Аляксандр Аутка,
- Іўеўская №54 - Аляксандр Маркевіч,
- Лідская №55 - Валерый Міцкевіч,
- Нёманская №56 - Уладзімір Сіняк,
- Замкавая №57 - Аляксандр Сонгін,
- Слонімская №58 - Валянцін Семяняка,
- Смаргонская №59 - Віктар Свіла,
- Шчучынская №60 - Павел Міхалюк;
Мінская вобласць:
- Бярэзінская выбарчая акруга №61 - Ігар Лаўрыненка,
- Барысаўская гарадская №62 - Аляксандр Шыпула,
- Барысаўская сельская №63 - Лілія Ананіч,
- Жодзінская №64 - Валерый Стральчонак,
- Пухавіцкая №65 - Алег Белаконеў,
- Капыльская №66 - Людміла Ніжэвіч,
- Слуцкая №67 - Валянціна Ражанец,
- Салігорская гарадская №68 - Андрэй Струнеўская,
- Салігорская сельская №69 - Юлія Мурына,
- Стаўбцоўская №70 - Іван Мамайка,
- Дзяржынская №71 - Аляксандр Саракач,
- Маладзечанская гарадская №72 - Людміла Канановіч,
- Маладзечанская сельская №73 - Алег Семянчук,
- Вілейская №74 - Ірына Супрановіч,
- Лагойская №75 - Пётр Вабішчэвіч,
- Сеніцкая №76 - Людміла Падлужная,
- Заслаўская №77 - Валянціна Курсевіч;
Магілёўская вобласць:
- Бабруйская-Ленінская выбарчая акруга №78 - Ірына Рынейская,
- Бабруйская-Першамайская №79 - Вера Шырокая,
- Бабруйская сельская №80 - Уладзімір Гацко,
- Быхаўская №81 - Сяргей Сыранкоў,
- Горацкая №82 - Алена Колеснева,
- Крычаўская № 83 - Уладзімір Азаранка,
- Магілёўская-Ленінская №84 - Ігар Марзалюк,
- Магілёўская-Цэнтральная №85 - Людміла Здорыкава,
- Магілёўская-Кастрычніцкая №86 - Вольга Петрашова,
- Магілёўская-Прамысловая №87 - Аляксандр Масяйкоў,
- Магілёўская сельская №88 - Наталля Тарасенка,
- Асіповіцкая №89 - Святлана Шутава,
- Шклоўская №90 - Андрэй Ганчук;
Мінск:
- Шабаноўская выбарчая акруга №91 - Галіна Лагунова,
- Аўтазаводская №92 - Аляксандр Гранкоўская,
- Васняцоўская №93 - Марына Шкроб,
- Свіслацкая №94 - Валерый Варанецкі,
- Купалаўская №95 - Таццяна Сайганава,
- Чкалаўская №96 - Андрэй Савіных,
- Кастрычніцкая №97 - Сяргей Клішэвіч,
- Грушаўская №98 - Людміла Макарына-Кібак,
- Паўднёва-Заходняя №99 - Ігар Камароўскі,
- Ясенінская №100 - Аксана Гайдук,
- Каменнагорская №101 - Ганна Старавойтава,
- Заходняя №102 - Марына Ленчэўская,
- Пушкінская №103 - Васіль Панасюк,
- Кальварыйская №104 - Марыя Васілевіч,
- Старавіленская №105 - Святлана Любецкая,
- Коласаўская №106 - Сяргей Дзік,
- Усходняя №107 - Генадзь Давыдзька,
- Каліноўская №108 - Алег Гайдукевіч,
- Уручская №109 - Іван Гардзейчык,
- Партызанская №110 - Тэнгіз Думбадзэ.
Прэв'ю: minsknews.by