Зборная Беларусі па футболе разгромна прайграла немцам у кваліфікацыі да Еўра-2020

Зборная Германіі па футболе дома абыграла Беларусь і забяспечыла сабе выхад у фінальную частку Еўра-2020. Паядынак адбыўся ў Менхенгладбаху і завяршыўся з лікам 4:0, паведамляе bundesline.com

У першым тайме немцы абмежаваліся адным голам, які забіў Маціяс Гінтэр на 41-й хвіліне сустрэчы. У другой палове матчу Бундэсманшафт забіла яшчэ тройчы: Леон Гарэцка патрапіў у вароты на 49-й хвіліне, а Тоні Кроос зрабіў дубль (55-я і 83-я хвіліна).

Становічша ў групе "С": Германія - 18 ачкоў (7 матчаў), Галандыя - 16 ачкоў (7), Паўночная Ірландыя - 13 (7), Беларусь - 5 (8), Эстонія - 1 (7).

Прэв'ю: SYE News Service

Эканоміка

Торф, сапрапель і мінеральная вада: якія перспектывы выкарыстання прыродных багаццяў нашай краіны?

Беларусь — адзін з сусветных лідараў у галіне здабычы і глыбокай перапрацоўкі торфу.

Адкрылася турыстычная выстава-кірмаш «Адпачынак-2024»

«Мы зацікаўлены, каб да нас прыязджалі».