Вы тут

Абласная асацыяцыя мясцовых Саветаў абрала найлепшых старастаў Гродзеншчыны


Па словах старшыні абласной асацыяцыі Анатоля Нікіціна, конкурсных крытэрыяў шмат, але пры вызначэнні найлепшых органаў мясцовага самакіравання ў 2019 годзе асноўнай лічыцца работа з насельніцтвам па месцы жыхарства.


Гэта захаванне ў добрым стане і добраўпарадкаванне прыдамавых тэрыторый, правядзенне суботнікаў, розных аглядаў-конкурсаў, свят мікрараёнаў, абсталяванне дзіцячых гульнявых пляцовак, фізкультурна-аздараўленчыя і культурна-масавыя мерапрыемствы, работа з дзецьмі і падлеткамі.

Пра папулярнасць конкурсу сведчыць той факт, што ў фінал выйшлі 64 сельскія Саветы, 79 старастаў і старэйшын вёсак і аграгарадкоў.

Пераможцамі сярод сельсаветаў сталі Гудзевіцкі (Мастоўскі раён), Гервяцкі (Астравецкі раён), Жалудоцкі (Шчучынскі раён), Міжэвіцкі (Слонімскі раён), Абухаўскі (Гродзенскі раён) і Шчорсаўскі (Навагрудскі раён).

Найлепшымі сярод старастаў, упаўнаважаных аграгарадкоў і вёсак сталі стараста вёскі Лозы Ваўкавыскага сельсавета Анатоль Альховік, стараста вёскі Ганькі Васілевіцкага сельсавета Слонімскага раёна Марыя Роўгач, стараста вёскі Церахавічы Ханявіцкага сельсавета Свіслацкага раёна Ганна Юсько, стараста аграгарадка Хвінявічы Парэцкага сельсавета Дзятлаўскага раёна Іван Грэсь, стараста вёскі Сакалы Бастунскага сельсавета Воранаўскага раёна Крысціна Рыхлевіч, стараста вёскі Крыніцы Дварышчанскага сельсавета Лідскага раёна Галіна Бічэль.

Пераможцамі конкурсу сярод камітэтаў тэрытарыяльнага грамадскага самакіравання (КТГС) названыя КТГС пры ЖЭС
№ 15 Гродна, які ўзначальвае Людміла Паўлічэнка, а таксама КТГС пры ЖЭС № 1 Гродна (кіраўнік Людміла Карчагіна).

Пераможцаў адзначылі ганаровымі граматамі абласнога Савета дэпутатаў, каштоўнымі падарункамі, памятнымі знакамі асацыяцыі. Акрамя таго, па выніках абагульнення іх вопыту будзе выдадзены часопіс аб дзейнасці найлепшых органаў мясцовага самакіравання.

Паводле «Гродзенскай праўды»

Прэв'ю: kagalnitskievesti.ru

Загаловак у газеце: Парадак у вёсцы і гарадскім двары

Выбар рэдакцыі

Палітыка

Другі дзень УНС: усе падрабязнасці тут

Другі дзень УНС: усе падрабязнасці тут

У парадку дня — зацвярджэнне Канцэпцыі нацбяспекі і Ваеннай дактрыны.

Энергетыка

Беларусь у лідарах па энергаэфектыўнасці

Беларусь у лідарах па энергаэфектыўнасці

А сярод краін ЕАЭС — на першым месцы.

Моладзь

Аліна Чыжык: Музыка павінна выхоўваць

Аліна Чыжык: Музыка павінна выхоўваць

Фіналістка праекта «Акадэмія талентаў» на АНТ — пра творчасць і жыццё.

Грамадства

Курс маладога байца для дэпутата

Курс маладога байца для дэпутата

Аляксандр Курэц – самы малады народны выбраннік у сваім сельсавеце і адзіны дэпутат сярод сваіх калег па службе.