У Брэсце завяршыўся Адкрыты Кубак Беларусі па плаванні

У Брэсце завяршыўся адкрыты Кубак Беларусі па плаванні, удзел у якім прынялі беларускія і расійскія спартсмены, паведамляе БелТА.

У заключны дзень спаборніцтваў былі разыграны 12 камплектаў узнагарод, на рахунку беларускай каманды дзве залатыя медалі. На дыстанцыі 50 м брасам у мужчын найхуткім стаў Ілля Шымановіч, у гэтым жа відзе праграмы ў жанчын лепшыя секунды паказала Аліна Змушка.

10 фіналаў суботы засталіся за прадстаўнікамі Расіі. Пераможцамі турніру сталі Міхаіл Векавішчаў і Арына Суркова (100 м, Батэрфляй), Марцін Малюцін і Вікторыя Старасціна (200 м, вольны стыль), Павел Самусенка і Марыя Каменева (50 м, на спіне), Аляксей Судараў (200 м, комплекс) і Андрэй Філіпец (800 м, вольны стыль). Таксама расійскія плыўцы выйгралі дзве змешаныя эстафеты.

Усяго ў адкрытым Кубку Беларусі па плаванні ў Брэсце прынялі ўдзел больш за 300 спартсменаў з дзвюх краін. Па выніках чатырох спаборніцкіх дзён беларуская каманда заваявала 10 залатых узнагарод, расіяне перамаглі ў 32 фіналах.