Вы тут

ЦВК абнародаваў прозвішчы дэпутатаў Палаты прадстаўнікоў восьмага склікання


ЦВК абнародаваў прозвішчы кандыдатаў, якія, паводле папярэдніх звестак, выбраны ў склад Палаты прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу восьмага склікання, паведамляе БелТА.


 БелТА

У парламент выбраны:

Брэсцкая вобласць:

  • Брэсцкая-Заходняя акруга нумар 1 — Пух Валянціна Мікалаеўна;
  • Брэсцкая-Цэнтральная нумар 2 — Сцепусь Вольга Васільеўна;
  • Брэсцкая-Усходняя нумар 3 — Баравенка Уладзімір Веніямінавіч;
  • Брэсцкая-Пагранічная нумар 4 — Крупенькін Андрэй Канстанцінавіч;
  • Баранавіцкая-Заходняя нумар 5 — Райко Аляксей Іванавіч;
  • Баранавіцкая-Усходняя нумар 6 — Папко Павел Іванавіч;
  • Баранавіцкая сельская нумар 7 — Хлябовіч Георгій Яўгенавіч;
  • Белавежская нумар 8 — Паздзяйкіна Кацярына Мікалаеўна;
  • Пружанская нумар 9 — Наркевіч Юрый Іосіфавіч;
  • Днепра-Бугская нумар 10 — Барташ Святлана Уладзіміраўна;
  • Івацэвіцкая нумар 11 — Кузьмін Алег Аляксеевіч;
  • Кобрынская нумар 12 — Васілюк Паліна Міхайлаўна;
  • Лунінецкая нумар 13 — Севярын Эдуард Мікалаевіч;
  • Пінская гарадская нумар 14 — Амельянюк Аляксандр Паўлавіч;
  • Пінская сельская нумар 15 — Калесніковіч Уладзімір Уладзіміравіч;
  • Столінская нумар 16 — Вячорка Аляксандр Мікалаевіч.

Віцебская вобласць:

  • Віцебская Горкаўская акруга нумар 17 — Нікалайкін Віктар Паўлавіч;
  • Віцебская Чкалаўская нумар 18 — Астапенка Ірына Юр’еўна;
  • Віцебская-Чыгуначная нумар 19 — Шкодзін Руслан Мікалаевіч;
  • Віцебская-Кастрычніцкая нумар 20 — Панфілаў Юрый Анатольевіч;
  • Гарадоцкая нумар 21 — Балыш Андрэй Іванавіч;
  • Докшыцкая нумар 22 — Сіўко Анатоль Віктаравіч;
  • Лепельская нумар 23 — Азаронак Віктар Уладзіміравіч;
  • Наваполацкая нумар 24 — Карась Дзяніс Мікалаевіч;
  • Аршанская гарадская нумар 25 — Міхно Аляксандр Міхайлавіч;
  • Аршанская-Дняпроўская нумар 26 — Гулянкоў Глеб Леанідавіч;
  • Полацкая гарадская нумар 27 — Адзінцова Святлана Уладзіміраўна;
  • Полацкая сельская нумар 28 — Стома Аляксандр Мікалаевіч;
  • Пастаўская нумар 29 — Сергеенка Ігар Пятровіч;
  • Талачынская нумар 30 — Бабічаў Уладзімір Генадзевіч.

Гомельская вобласць:

  • Гомельская-Юбілейная акруга нумар 31 — Уткін Віталь Юр’евіч;
  • Гомельская-Чыгуначная нумар 32 — Канапацкі Аляксандр Мікалаевіч;
  • Гомельская-Цэнтральная нумар 33 — Гаўрыловіч Уладзімір Мікалаевіч;
  • Гомельская-Савецкая нумар 34 — Даўгала Ірына Віктараўна;
  • Гомельская-Прамысловая нумар 35 — Сырамятнікава Анжаліна Анатольеўна;
  • Гомельская-Навабеліцкая нумар 36 — Казачок Сяргей Адамавіч;
  • Гомельская сельская нумар 37 — Волкава Юлія Аляксандраўна;
  • Буда-Кашалёўская нумар 38 — Вягера Руслан Мікалаевіч;
  • Жыткавіцкая нумар 39 — Сянько Святлана Уладзіміраўна;
  • Жлобінская нумар 40 — Малабіцкі Аляксандр Аляксандравіч;
  • Калінкавіцкая нумар 41 — Маратаеў Мікалай Валянцінавіч;
  • Мазырская нумар 42 — Кавалькова Аксана Міхайлаўна;
  • Палеская нумар 43 — Навуменка Ала Валер’еўна;
  • Рэчыцкая нумар 44 — Цылько Алег Васільевіч;
  • Рагачоўская нумар 45 — Кудзяньчук Мікалай Мікалаевіч;
  • Светлагорская нумар 46 — Лапцева Алена Яўгенаўна;
  • Хойніцкая нумар 47 — Чарняўская Жанна Мікалаеўна.

Гродзенская вобласць:

  • Ваўкавыская выбарчая акруга нумар 48 — Плескач Віктар Станіслававіч;
  • Гродзенская-Занёманская выбарчая акруга нумар 49 — Аксянюк Міхаіл Пятровіч;
  • Гродзенская-Кастрычніцкая выбарчая акруга нумар 50 — Патапава Алена Станіславаўна;
  • Гродзенская-Ленінская выбарчая акруга нумар 51 — Анісімаў Андрэй Віктаравіч;
  • Гродзенская-Паўночная выбарчая акруга нумар 52 — Раманаў Алег Аляксандравіч;
  • Гродзенская пагранічная выбарчая акруга нумар 53 — Кулісевіч Антон Станіслававіч;
  • Іўеўская выбарчая акруга нумар 54 — Ракавец Віталь Мікалаевіч;
  • Лідская выбарчая акруга нумар 55 — Серафіновіч Кацярына Адамаўна;
  • Нёманская выбарчая акруга нумар 56 — Орда Міхаіл Сяргеевіч;
  • Замкавая выбарчая акруга нумар 57 — Сонгін Аляксандр Генрыхавіч;
  • Слонімская выбарчая акруга нумар 58 — Семяняка Валянцін Міхайлавіч;
  • Смаргонская выбарчая акруга нумар 59 — Шалудзін Ігар Яраслававіч;
  • Шчучынская выбарчая акруга нумар 60 — Хальцова Надзея Анатольеўна.

Мінская вобласць:

  • Бярэзінская выбарчая акруга нумар 61 — Корсік Юрый Васільевіч;
  • Барысаўская гарадская выбарчая акруга нумар 62 — Шыпула Аляксандр Валер’евіч;
  • Барысаўская сельская выбарчая акруга нумар 63 — Касыгін Руслан Анатольевіч;
  • Жодзінская выбарчая акруга нумар 64 — Марэцкі Юрый Браніслававіч;
  • Пухавіцкая выбарчая акруга нумар 65 — Пархімчык Алена Генадзьеўна;
  • Капыльская выбарчая акруга нумар 66 — Ліс Андрэй Іванавіч;
  • Слуцкая выбарчая акруга нумар 67 — Аўсяннікава Наталля Аляксандраўна;
  • Салігорская гарадская выбарчая акруга нумар 68 — Хаміцэвіч Алена Мікалаеўна;
  • Салігорская сельская выбарчая акруга нумар 69 — Ільковіч Аксана Яўгенаўна;
  • Стаўбцоўская выбарчая акруга нумар 70 — Клішэвіч Алена Уладзіміраўна;
  • Дзяржынская выбарчая акруга нумар 71 — Касцевіч Ірына Анатольеўна;
  • Маладзечанская гарадская выбарчая акруга нумар 72 — Ушацкі Дзяніс Іванавіч;
  • Маладзечанская сельская выбарчая акруга нумар 73 — Маркевіч Іван Станіслававіч;
  • Вілейская выбарчая акруга нумар 74 — Сакалоўская Святлана Іванаўна;
  • Лагойская выбарчая акруга нумар 75 — Лаўрыновіч Таццяна Уладзіміраўна;
  • Сеніцкая выбарчая акруга нумар 76 — Булаўка Анатоль Анатольевіч;
  • Мінская сельская выбарчая акруга нумар 77 — Хіля Алена Анатольеўна.

Магілёўская вобласць:

  • Бабруйская-Ленінская выбарчая акруга нумар 78 — Жук Вольга Мікалаеўна;
  • Бабруйская-Першамайская выбарчая акруга нумар 79 — Прыходзька Аксана Ігараўна;
  • Бабруйская сельская выбарчая акруга нумар 80 — Каранкевіч Антон Міхайлавіч;
  • Быхаўская выбарчая акруга нумар 81 — Міхеенка Аляксандра Мікалаеўна;
  • Горацкая выбарчая акруга нумар 82 — Паўлоўскі Уладзімір Сяргеевіч;
  • Крычаўская выбарчая акруга нумар 83 — Давыдаў Сяргей Мікалаевіч;
  • Магілёўская-Ленінская выбарчая акруга нумар 84 — Марзалюк Ігар Аляксандравіч;
  • Магілёўская-Цэнтральная выбарчая акруга нумар 85 — Куляшова Наталля Мікалаеўна;
  • Магілёўская-Кастрычніцкая выбарчая акруга нумар 86 — Бяляева Галіна Мікалаеўна;
  • Магілёўская-Прамысловая выбарчая акруга нумар 87 — Падабед Уладзімір Рыгоравіч;
  • Магілёўская сельская выбарчая акруга нумар 88 — Тарасенка Наталля Эдуардаўна;
  • Асіповіцкая выбарчая акруга нумар 89 — Дзьячэнка Алег Віктаравіч;
  • Шклоўская выбарчая акруга нумар 90 — Малашка Валерый Анатольевіч.

Мінск:

  • Паўночная выбарчая акруга нумар 91 — Шаўцоў Дзмітрый Яўгенавіч;
  • Машынабудаўнічая выбарчая акруга нумар 92 — Ляпешка Генадзь Уладзіміравіч;
  • Васняцоўская выбарчая акруга нумар 93 — Рачкоў Сяргей Анатольевіч;
  • Купалаўская выбарчая акруга нумар 94 — Пашкоў Ігар Міхайлавіч;
  • Свіслацкая выбарчая акруга нумар 95 — Шпакоўскі Аляксандр Паўлавіч;
  • Кастрычніцкая выбарчая акруга нумар 96 — Клішэвіч Сяргей Міхайлавіч;
  • Чкалаўская выбарчая акруга нумар 97 — Даніловіч Вячаслаў Віктаравіч;
  • Дзяржынская выбарчая акруга нумар 98 — Мірончык-Іванова Настасся Сяргееўна;
  • Ясенінская выбарчая акруга нумар 99 — Чарнецкі Руслан Іосіфавіч;
  • Паўднёва-Заходняя выбарчая акруга нумар 100 — Барсукоў Аляксандр Пятровіч;
  • Заходняя выбарчая акруга нумар 101 — Лянчэўская Марына Аляксандраўна;
  • Каменнагорская выбарчая акруга нумар 102 — Мірончык Міхаіл Уладзіміравіч;
  • Кальварыйская выбарчая акруга нумар 103 — Панасюк Васіль Васільевіч;
  • Лынькоўская выбарчая акруга нумар 104 — Курчак Анжаліка Яўгенаўна;
  • Старавіленская выбарчая акруга нумар 105 — Іпатаў Вадзім Дзмітрыевіч;
  • Коласаўская выбарчая акруга нумар 106 — Бузін Мікалай Яўгенавіч;
  • Усходняя выбарчая акруга нумар 107 — Дзяргач Наталля Сяргееўна;
  • Першамайская выбарчая акруга нумар 108 — Гайдукевіч Алег Сяргеевіч;
  • Уручская выбарчая акруга нумар 109 — Гардзейчык Іван Аркадзьевіч;
  • Партызанская выбарчая акруга нумар 110 — Гігін Вадзім Францавіч.

Выбар рэдакцыі

Калейдаскоп

Усходні гараскоп на наступны тыдзень

Усходні гараскоп на наступны тыдзень

Стральцам на гэтым тыдні не трэба пераацэньваць сваіх магчымасцяў.

Гандаль

Кандытарскія вырабы — брэнд беларускай харчовай прамысловасці

Кандытарскія вырабы — брэнд беларускай харчовай прамысловасці

Напярэдадні Міжнароднага сімпозіума кандытараў эксперты расказалі аб планах і перспектывах кандытарскай галіны.

Сям'я і дэмаграфія

Святлана Клачкова: Чым больш дзяцей, тым больш любові

Святлана Клачкова: Чым больш дзяцей, тым больш любові

Як жа шматдзетная сям’я спраўляецца з хатнімі клопатамі?