Шаранговіч паўтарыў рэкорд Грабоўскага па колькасці ачкоў за сезон у НХЛ

Беларускі нападаючы Ягор Шаранговіч стаў аўтарам чарговага гістарычнага дасягнення ў рэгулярным чэмпіянаце Нацыянальнай хакейнай лігі, паведамляе БелТА.

Фота: twitter.com/NJDevils

Раніцай суботы па мінскім часе клуб беларуса «Калгары» нанёс гасцявое паражэнне «Анахайму» з лікам 6:3, Шаранговіч паўдзельнічаў у першай галявой атацы сваёй каманды. Усяго Ягор правёў на лёдзе 17 з паловай хвілін, нанёс 3 кідкі ў створ варот, здзейсніў 1 перахоп і заблакаваў 4 стрэлы сапернікаў.

Набранае сёння ачко стала для нашага хакеіста 58-м (30+28) у бягучым сезоне: Шаранговіч паўтарыў лепшае беларускае дасягненне ў НХЛ, устаноўленае 13 гадоў таму. Тады Міхаіл Грабоўскі ў складзе «Таронта» закінуў 29 шайб і аддаў 29 перадач. На тое, каб выйсці ў аднаасобныя рэкардсмены, у Ягора засталося тры матчы рэгулярнага чэмпіянату.

Фінансы

Як банкі абараняюць ад махляроў грашовыя пераводы

За чатыры месяцы 2024 года раскрывальнасць цяжкіх кіберзлачынстваў у параўнанні з аналагічным перыядам мінулага года павысілася на 19%.

Спорт

Настасся Касцючкова: Чалавек у калясцы не павінен быць зачынены ў чатырох сценах

Фехтаваць наша гераіня ўмее трыма відамі зброі: шабляй, шпагай і рапірай.