«Урал» здабыў першую перамогу ў чэмпіянаце Расіі з лістапада 2023 года

Футбалісты «Урала» атрымалі перамогу ў расійскім чэмпіянаце з лістапада мінулага года, паведамляе БелТА.

Сёння ў Екацярынбургу падапечныя беларускага спецыяліста Віктара Ганчарэнкі адолелі аднаго з лідэраў турніру маскоўскае «Дынама» з лікам 2:1. Пераможны мяч на 6-й кампенсаванай хвіліне другога тайма забіў Аляксей Каштанаў. Беларускі абаронца «Урала» Ягор Філіпенка адыграў увесь матч, паўабаронца Арцём Канцавы выйшаў на замену на 88-й хвіліне, а беларускі галкіпер дынамаўцаў Андрэй Кудравец застаўся ў запасе. Пасля гэтай вікторыі ўральцы набралі 23 ачкі і ўзняліся на 13-е месца ў турнірнай табліцы.

Таксама сёння футбалісты «Арэнбурга» перамаглі на сваім полі «Пары Ніжні Ноўгарад» з лікам 3:1. Беларускі абаронца гаспадароў Міхаіл Сівакоў не гуляў.

Пазней варонежскі «Паходня» прыме ў сябе дома «Растоў», а ў Самары «Крылы Саветаў» з беларусамі Кірылам Печаніным і Ягорам Карпіцкім у складзе згуляюць з казанскім «Рубінам», за які выступае беларускі абаронца Аляксандр Мартыновіч.

Учора калінінградская «Балтыка» разграміла ў Грозным футбалістаў «Ахмата» з лікам 7:1. Па гале ў гэтым матчы забілі беларусы Юрый Кавалёў і Віталь Лісаковіч. У цэнтральным паядынку 24-га тура чэмпіён краіны піцерскі «Зеніт» атрымаў валявую вікторыю ў гасцях у футбалістаў «Краснадара» — 2:1 і адарваўся ад краснадарцаў на 4 балы. У маскоўскім дэрбі ЦСКА і «Лакаматыў» згулялі ўнічыю — 3:3. Футбалісты «Сочы» адолелі маскоўскі «Спартак» — 1:0.

Становішча ў групе лідараў: «Зеніт» — 47 ачкоў, «Краснадар» — 43, «Дынама» — 38, ЦСКА — 37, «Лакаматыў» — 37. На апошнім, 16-м месцы «Сочы» — 18 ачкоў, па 20 балаў набралі «Балтыка» і «Ахмат».

Прэв’ю: БелТА