Спорт

0 1223

Першая перамога на снежным схіле

Максім Гусцік выйграў этап Кубка свету па фрыстайле ў Пекіне, Надзея Скардзіна паказала найлепшы вынік сезона ў Паклюцы, а зборная краіны па хак

0 1413

Гульня для інтэлектуалаў

Аляксандр Лукашэнка і прэзідэнт Міжнароднай шахматнай федэрацыі (ФІДЭ) Кірсан Ілю

0 908

У 2019-м Мінск прыме Еўрапейскі юнацкі алімпійскі фестываль

Удзельнікамі 15-х па ліку Гульняў стануць больш за 4 тысячы спартсменаў з 50 краін Еўропы, якія аспрэчаць медалі ў 10 відах спорту.

0 741

Моладзь ідзе наперад

Айчынныя біятланісты паспяхова выступаюць на юніёрскіх турнірах, валейбольны «Будаўнік» шосты раз становіцца ўладальнікам Кубка Беларусі, а хаке

0 809

Імёны найлепшых футбалістаў краіны назвалі на цырымоніі «Зорны мяч»

На свяце, прымеркаваным да закрыцця футбольнага сезона-2015, сабраліся гульцы, трэнеры, ветэраны футбола і іх адданыя прыхільнікі.

0 902

Рэкорды Гінеса ў паветры і пад вадой устанаўлівае гіравік Анатоль ЯЖОЎ

Не так даўно ў Гродне прайшоў чэмпіянат свету па гіравым спорце, у якім удзельнічалі 157 спартсменаў з 17 краін.

0 640

«У нас была надзея...»

БАТЭ завяршыў выступленне ў еўракубках.

0 733

У плэй-оф —з першага месца

Пра вынікі стартавага этапу біятлоннага Кубка свету, выхад брэсцкіх гандбалістаў у плэй-оф Лігі чэмпіёнаў і перамогу мінскіх «Цмокаў» над тбіліс

0 979

Ілья Шымановіч: «Няма немагчымага»

Малады беларус паказаў выдатны вынік на кантынентальным першынстве.

0 685

CКА даведаўся імёны сапернікаў

У Вене адбылося лёсаванне групавой стадыі гандбольнага Кубка ЕГФ, у якім удзельнічаюць сталічныя армейцы.

0 1060

Міжнародны турнір па баскетболе стартуе сёння ў Мінску

Штогадовыя спаборніцтвы памяці першага міністра спорту і турызму і кіраўніка Нацыянальнага алімпійскага камітэта Рэспублікі Беларусь Уладзіміра

0 835

Футбол не падабаецца? Спынім!

Лідар Маўрытаніі Махамед ульд Абдэль Азіз наведаў матч за Суперкубак краіны па футболе паміж камандамі «Тэўраг-Зэйна» і «Ксар».