Мадрыдскі "Атлетыка" разграміў "Марсель" ў фінале Лігі Еўропы

Іспанскі «Атлетыка» атрымаў упэўненую перамогу над французскім «Марсэлем» у фінале футбольнай Лігі Еўропы - 3:0.

Пачатак матчу прайшоў у роўнай барацьбе, але ўсё змянілася на 21-й хвіліне, калі абрэзкай Андрэ-Франка Замба скарыстаўся форвард «Атлетыка» Антуан Грызман, які рэалізаваў выхад сам-насам са Стывам Манданда.

Усё той жа Грызман зрабіў сур'ёзную заяўку на выніковую перамогу «Атлетыка», вызначыўшыся ў пачатку другога тайма - 2:0.

Пасля гэтага «Марсэль», які страціў па ходзе матчу з-за траўмы Дзімітрыу Паета, пайшоў наперад і стварыў некалькі галявых момантаў, але выдатна дзейнічаў у браме Ян Облак. А адзін раз на выручку «Атлетыка» прыйшла штанга.

Усе пытанні адносна пераможцы турніру на 89-й хвіліне зняў Габі. Ветэран мадрыдцаў дакладна прабіў у далёкі кут і зрабіў лік буйным - 3: 0.