«Днепр» і «Слуцк» згулялі ўнічыю ў чэмпіянаце Беларусі па футболе

Футбалісты «Слуцка» і магілёўскага «Дняпра» не выявілі пераможцу ў матчы чэмпіянату Беларусі, паведамляе БелТА.

Фота з архіву ФК «Днепр»

Слуцкая дружына двойчы вяла ў ліку, але не ўтрымала перамогу — нічыя 2:2.

У першым сённяшнім паядынку мазырская «Славія» абгуляла на выездзе «Іслач» з вынікам 2:0. У самым пачатку другога тайма Георгій Бугулаў адкрыў лік, а неўзабаве Андрэй Кобец падвоіў перавагу «Славіі». Да гэтага паражэння «Іслач» перамагала ў трох гульнях запар. У апошнім матчы гэтага тура гарадзенскі «Нёман» прыме на сваім полі дзяржынскі «Арсенал».

Учора ў цэнтральным матчы гэтага туру салігорскі «Шахцёр» у сябе дома выйграў у мінскага «Дынама» з лікам 1:0. Пераможны мяч на 5-й хвіліне кампенсаванага часу другога тайма забіў Дэмбо Дарбо, які рэалізаваў пенальці. Футбалісты сталічнага «Энергетыка — БДУ» абгулялі «Мінск» — 2: 0, а ў Брэсце мясцовае «Дынама» і бабруйская «Белшына» не выявілі пераможцу — 1: 1.

У двух стартавых сустрэчах 8-га тура былі зафіксаваныя нічые. Лідар першынства барысаўскі БАТЭ не змог перамагчы ў Жодзіне футбалістаў «Тарпеда-БелАЗа» — 0: 0, а футбалісты «Віцебска» на сваім полі разышліся мірам з «Гомелем» — 1: 1.

Становішча каманд: БАТЭ — 20 ачкоў, «Энергетык-БДУ» — 16, «Шахцёр», «Дынама» (Мінск) — па 15, «Мінск, «Славія», «Слуцк» — па 13, «Іслач» — 12, «Гомель» — 10, «Нёман» — 9, «Тарпеда-БелАЗ» (Жодзіна) — 8, «Віцебск», «Белшына» — па 7, «Арсенал», «Дынама» (Брэст) — па 4, «Днепр» (Магілёў) — 2.

Бамбардзірскую гонку ўзначальвае Узбекскі форвард «Энергетыка-БДУ» Бабір Абдзіхолікаў, які забіў 9 мячоў.